Bob Rock 2010

pon 7.6.2010 15:52

Results

created by OE2003 © Stephan Krämer 2006


   Pl   Stno Name                         YB Club                             Time 
 
 
 
H/D10  (3)                1.6 km   8 C            
 
    1        Otto Allwinger                  OK Brežice OKB                  20:00 
    2        Sarah Hartinger                 Leibnitzer Athletik Club - Or   25:14 
    3        Zarja Dremel                    OK Trzin                        62:39 
 
 
 
H12  (4)                  1.7 km   8 C            
 
    1        Herwig jun. Allwinger        99 Leibnitzer Athletik Club - Or   13:09 
    2        Georg Gröll                  99 SU Schöckl Orienteering         14:08 
    3        Matej Škarabot                  OK Polaris                      21:46 
 
             Rene Koradin                    OK Azimut                          mp 
 
 
 
H14  (8)                  2.5 km   11 C           
 
    1        Stefan Kubelka               96 Leibnitzer Athletik Club - Or   22:56 
    2        Valentin Hellmayr               TV Fürstenfeld                  28:30 
    3        Heinz Prach                  96 Leibnitzer Athletik Club - Or   29:12 
    4        Paul Pacher                     SU Schöckl Orienteering         34:32 
    5        Tilen Kravos                    OK Azimut                       38:33 
    6        Thomas Mehlmauer                TV Fürstenfeld                  47:34 
    7        Danijel Sever                   OK Azimut                       52:48 
    8        Mathias Radl                 97 TV Fürstenfeld                  54:57 
 
 
 
H18  (5)                  4.8 km   16 C           
 
    1        Matija Razum                    OK Japetic                      45:16 
    2        Vid Bogoviè                     OK Brežice OKB                  48:14 
    3        Marko Oresnik                   OK Trzin                        58:57 
    4        Matthias Gröll               95 SU Schöckl Orienteering         75:28 
 
             Andrej Borštnik                 OK Tivoli                          mp 
 
 
 
H19A  (3)                 5.9 km   20 C           
 
    1        Edi Ocvirk                      OK Japetic                      45:14 
    2        Tobias Guggenberger          89 OLC Graz                        48:40 
    3        Slobodan Radovanovic            Magic Map- Beograd Srbija       56:36 
 
 
 
H19B  (7)                 4.8 km   16 C           
 
    1        Valentin Eržen                  OK Azimut                       61:24 
    2        Aleš Zupan                      OK Polaris                      69:37 
    3        Franz Prach                  63 Leibnitzer Athletik Club - Or   73:46 
    4        Andreas Fink                    OLC Graz                        83:56 
    5        Bojan Dremel                    OK Trzin                        94:52 
    6        Sandi Jerman                    OK Trzin                       114:40 
 
             Ivan Pistor                     Individuals/No club                mp 
 
 
 
H35  (18)                 5.9 km   20 C           
 
    1        Aleš Poljanšek                  OK Azimut                       52:41 
    2        Hannes Pacher                59 SU Schöckl Orienteering         53:40 
    3        Jože Gorjup                     OK Polaris                      54:35 
    4        Miha Škarabot                   OK Polaris                      60:50 
    5        Željko Košèak                   OK Medjimurje                   61:48 
    6        Uroš Mazej                      OK Azimut                       64:13 
    7        Valter Foški                    OK Polaris                      64:24 
    8        Stanislav Kustec                OK Polaris                      64:34 
    9        Gerald Mayrhofer             58 SKV OLG Deutsch Kaltenbrunn     64:54 
   10        Rupert Hofer                 71 OLC Graz                        67:09 
   11        Tomaž Groff                     OK Azimut                       67:41 
   12        Matej Pistor                    Individuals/No club             69:24 
   13        Thomas Mühlbacher            69 Naturfreunde Steiermark         69:56 
   14        Reinhard Gröll               66 SU Schöckl Orienteering         78:17 
   15        Igor Boncina                    OK Azimut                       82:29 
   16        Darko Duhovic                   OK Medjimurje                   86:13 
   17        Bernd Ruff                   68 Leibnitzer Athletik Club - Or   91:18 
   18        Janez Cimerman                  OK Azimut                       96:51 
 
 
 
H45  (5)                  4.8 km   16 C           
 
    1        Günter Kradischnig           61 OLC Graz                        60:37 
    2        Herwig Proske                60 TV Fürstenfeld                  63:45 
    3        Roman Sladiè                    OK Perkmandeljc Trbovlje        72:33 
    4        Günter Pirchegger            56 Naturfreunde Steiermark         85:30 
    5        Aleš Borštnik                   OK Tivoli                      112:44 
 
 
 
H55  (7)                  4.2 km   14 C           
 
    1        Walter Dravetz               54 OLC Graz                        38:47 
    2        Franz Hartinger              53 Leibnitzer Athletik Club - Or   48:32 
    3        Willibald Offner             46 HSV Graz                        53:35 
    4        Karl Fink                    49 OLC Graz                        55:01 
    5        Rudolf Hudax                 51 TV Fürstenfeld                  60:47 
    6        Karl Thier                   54 HSV Feldbach                    78:37 
 
             Herwig Renger                34 HSV Graz                           mp 
 
 
 
D12  (3)                  1.7 km   8 C            
 
    1        Antonia Erhart               98 Leibnitzer Athletik Club - Or   22:30 
    2        Pia Ocvirk                      OK Japetic                      22:38 
    3        Doris Prach                  98 Leibnitzer Athletik Club - Or   23:24 
 
 
 
D14  (4)                  2.0 km   9 C            
 
    1        Gerda Prach                  97 Leibnitzer Athletik Club - Or   21:26 
    2        Lara Jerman                     OK Trzin                        30:44 
    3        Katjuša Poljanšek               OK Azimut                       51:21 
    4        Kaja Bratina                    OK Azimut                       60:16 
 
 
 
D18  (8)                  4.2 km   14 C           
 
    1        Lucija Telisman              93 SU Schöckl Orienteering         41:49 
    2        Lisa Pacher                  94 SU Schöckl Orienteering         49:35 
    3        Maren Herrgesell             94 OLC Graz                        61:16 
    4        Lockner Hannah                  SU Schöckl Orienteering         63:40 
    5        Eva Arhar                    94 SU Schöckl Orienteering         68:18 
    6        Verena Glatz                 93 OLC Graz                        70:07 
    7        Tajda Foški                     OK Polaris                      70:24 
    8        Ula Dremel                      OK Trzin                        96:13 
 
 
 
D19A  (7)                 5.9 km   20 C           
 
    1        Vinka Vukmanoviæ                OK Kapela                       60:55 
    2        Mojca Flerin                    Orientacijski klub Komenda      62:13 
    3        Tünde Allwinger              73 Leibnitzer Athletik Club - Or   71:22 
    4        Judit Allwinger              75 Leibnitzer Athletik Club - Or   71:30 
    5        Suzana Drevenšek                Orientacijski klub Komenda     123:45 
 
             Nina Rudolf                     OK Polaris                         mp 
             Nevija Leljak                   OK Vihor                           mp 
 
 
 
D19B  (7)                 2.5 km   11 C           
 
    1        Kaja Pistor                     Individuals/No club             34:45 
    2        Natasa Petrovic                 Magic Map- Beograd Srbija       36:00 
    3        Polona Zupan                    OK Polaris                      42:20 
    4        Branka Mazej                    OK Azimut                       43:23 
    5        Marjanca Poljanšek              OK Azimut                       53:14 
    6        Maja Zaman Groff                OK Azimut                       57:17 
    7        Elisabeth Steinlechner (D4   59 TV Fürstenfeld                  57:51 
 
 
 
D35  (2)                  4.2 km   14 C           
 
    1        Ana Pribakoviæ Borštnik         OK Tivoli                       51:02 
    2        Klaudia Mayrhofer            61 SKV OLG Deutsch Kaltenbrunn     84:01 
 
 
 
D55  (3)                  2.1 km   9 C            
 
    1        Maria Hartinger              54 Leibnitzer Athletik Club - Or   29:56 
    2        Jutta Renger                 41 HSV Graz                        33:14 
    3        Marija Kovaè                    OK Azimut                       68:55 
 
 
 
NEULINGE  (6)             1.7 km   8 C            
 
    1        Nika Poljanšek                  OK Azimut OK Azimut             39:58 
    2        Neža Zupan                      OK Polaris                      44:25 
    3        Martina Kernitzkyi           01 OLC Graz                        58:05 
    4        Zala Mazej                      OK Azimut                       61:48 
    5        Klemen Zabukovec                OK Azimut                       89:24 
 
             Katarina Novak                  OK Azimut                          mp